Výroba, prodej a servis ortopedicko-protetických pomucek

 
Ortoprotézy  
ortoprotéza ortoprotéza

Funkční náhrady při vysokých zkratech dolních končetin.
Tyto pomůcky umožňují chůzi (velmi často i bez pomoci podpůrných prostředků) především u pacientů s vrozeným postižením jedné, nebo obou dolních končetin.

Lůžko ortoprotézy je vyráběno na základě sejmutého sádrového otisku z různých materiálů. Pro kontakt s tělem pacienta se používá nejčastěji pěnový polyethylen s uzavřenou strukturou, silikon, nebo polyuretany a v omezené míře ještě stále i kůže. Rám lůžka se zhotovuje z plastů na bázi polyethylenu a polypropylenu, nebo z akrylátových pryskyřic s volitelnou pružností. Pro zpevnění rámu lůžka se používá uhlíkových vláken.

Vlastní vyrovnání zkratu se provádí buď trubkovým endoskeletem na protézovém chodidle, podle výšky zkratu doplněným kolenním kloubem s kosmetickým krytím molitanovou pěnou, nebo nosným polyuretanovým válcem zabroušeným do tvaru chybějící části končetiny pokrytým tenkou vrstvou akrylátu. I v tomto případě je možné použít kolenní kloub. Pomůcka se upíná na končetinu obvykle pomocí velcropásků a pelot. V případě použití silikonových návleků slouží k upnutí speciální zámky.

Indikace :
Congenitální amputace
Displasie
Aplasie
Fokomelie
Mikromelie apod.

Možnosti :
různá síla vnitřního vyložení
Různá barva pláště i vyložení
Perforace
Různé typy kolenních kloubů

Odlehčený skelet ortoprotézy
Různé typy chodidel a modulárních adaptérů dle dohody

ortoprotéza Ortoprotéza
Výrobní doba se pohybuje podle náročnosti konkrétního typu ortoprotézy , standardně se však daří dodržet dodací lhůtu do tří týdnů od odebrání míry.
Kódy pod kterými jsou ortoprotézy propláceny jsou členěny podle typů ortoprotéz a věku pacienta a je tudíž lépe obrátit se přímo na některé naše pracoviště kde Vám rádi poskytneme podrobnější informace.
ORTHO-D.I.D., spol. s r.o. areál Bílovecké nemocnice a.s., 17.listopadu 538, 743 01, Bílovec
tel/fax: 556 410 811,  ICO: 64084086,  DIC: CZ-64084086,  KB Bílovec 9474140217/ 0100