Výroba, prodej a servis ortopedicko-protetických pomucek

 
Ortézy horních a dolních končetin  
ortéza ortéza

Ortézy obecně jsou pomůckami, které kompenzují, stabilizují nebo korigují funkci části těla, na kterou jsou aplikovány.

V současnosti jsou naší firmou vyráběny téměř všechny typy ortéz horních i dolních končetin a některé i v modifikacích, které nejsou běžně známé a používané.Většina ortéz (s vyjímkou měkkých bandáží) je vyráběna na základě sejmutého sádrového otisku. Pro kontakt s tělem pacienta se používá nejčastěji akrylát, polyethylen a polypropylen, silikon, nebo polyuretan a v omezené míře i kůže. Části ortéz se pak zhotovují z plastů na bázi polyethylenu a polypropylenu, nebo z akrylátových pryskyřic s volitelnou pružností. Pro zpevnění ortéz se používá uhlíkových vláken.

Podle způsobu použití a typu ortéz je zvoleno vhodné upínání k tělu pacienta. V případě vysokých, nosných ortéz dolních končetin, je možno použít nejrůznější modulární prvky (kolenní a hlezenní klouby, obloučky, zarážky, třmeny a další.

ortéza

Výrobní doba se pohybuje podle náročnosti konkrétního typu ortézy , standardně se však daří dodržet dodací lhůtu do dvou týdnů od odebrání míry.

Kódy pod kterými jsou ortézy propláceny jsou členěny podle typů ortéz (pevné ortézy a měkké bandáže) a věku pacienta a je tudíž lépe obrátit se přímo na některé naše pracoviště kde Vám rádi poskytneme podrobnější informace.

ORTHO-D.I.D., spol. s r.o. areál Bílovecké nemocnice a.s., 17.listopadu 538, 743 01, Bílovec
tel/fax: 556 410 811,  ICO: 64084086,  DIC: CZ-64084086,  KB Bílovec 9474140217/ 0100